AGORA: setkání partnerů v Sofii

Po více než roce omezení cestování se partneři projektu AGORA opět mohli setkat fyzicky. Ve dnech 11. a 12. května 2022 se v bulharském hlavním městě konalo druhé fyzické setkání, zasedání řídicího výboru a nadnárodní seminář o budování kapacit, které pořádala Sofijská rozvojová asociace a Sofijský magistrát.
Fyzicky i online se sešli územní partneři z Kišiněva v Moldavsku, Kluže-Napoky v Rumunsku, Koprivnice v Chorvatsku, Kranje ve Slovinsku, regionu Neckar-Alb v Německu, Prahy v České republice, Slavonského Brodu v Chorvatsku, Szarvaše v Maďarsku a Zenice v Bosně a Hercegovině. Osobně se připojili také vědečtí partneři z Urbanistični inštitut Republike Slovenije, Urbasofia a Eutropian, online pak Pakora a Metropolitan Research Institute – Városkutatás Kft.

K nadnárodnímu semináři o budování kapacit se připojili také zástupci dalších bulharských obcí, zainteresovaných stran a dalších projektů INTERREG Danube v oblasti kultury a obnovy měst. Účastníci společně pracovali na pilířích souboru nástrojů pro budování kapacit AGORA, které budou vytvořeny později v rámci projektu, a to v různých oblastech, od finančních a obchodních modelů po zapojení zúčastněných stran, od spravedlivého územního plánování po udržitelnost.