Výzkum Evropské komise: díky Erasmu nacházejí studenti hlavně lásku a práci

Výsledky nové studie „Erasmus Impact Study“ Evropské komise je možné interpretovat následovně: pokud hledáte novou lásku nebo dobrou práci, nejjednodušší je využít program Erasmus. Tento závěr sice možná trošku zlehčuje výsledky tohoto dotačního programu, ale není snad jeho cílem navazování nových partnerství a výměna zkušeností?

Z analýzy odpovědí téměř 80 tisíc studentů, učitelů a zástupců firem se každý čtvrtý účastník programu seznámil se svým partnerem právě díky studijnímu pobytu v zahraničí. Podle Komise se tak od založení programu v roce 1987 narodilo kolem jednoho milionu dětí „erasmovským“ párům.

K důležitým zjištěním výzkumu nicméně patří především to, že účastníci programu mají o polovinu vyšší šanci vyhnout se dlouhodobé nezaměstnanosti a že ještě pět let po absolvování vysoké školy je jejich míra nezaměstnanosti o čtvrtinu nižší, než u těch, kteří studijní mobilitou neprošli. Podle končící eurokomisařky pro vzdělávání Androully Vassiliou jde o jasný vzkaz, že studium v zahraničí zlepšuje mladým lidem vyhlídky na uplatnění v životě. To ostatně dokazuje i složení nové Komise: mezi jejími členy z mladší střední generace najdeme hned tři absolventy programu Erasmus (Jyrki Katainen, Cecilia Malmstrom a Federica Mogherini).

Více podrobných informací souvisejících s tématem naleznete zde.

1 komentář u „Výzkum Evropské komise: díky Erasmu nacházejí studenti hlavně lásku a práci“

Komentáře nejsou povoleny.