Úspěch Evropské rozvojové agentury – Hranická rozvojová agentura a Městská část Prahy 9 získaly dotaci na projekty v rámci programu Evropa pro občany

Výkonná agentura pro vzdělávání, kulturu a audiovizuální oblast (EACEA) zveřejnila 12. listopadu seznam podpořených projektů v rámci programu Evropa pro občany, opatření 2.2 Sítě měst. V rámci výzvy, která měla uzávěrku v září, podali s naší pomocí žádost i dva členové ERA Partnerské sítě – Hranická rozvojová agentura a Městská část Praha 9.

Celkem bylo schváleno 12 projektů a rozděleno bylo 1 470 000 EUR. Na jednotlivé projekty tak připadá mezi 60 000 EUR a 150 000 EUR. Schválené projekty stejně jako celý program Evropa pro občany jsou zaměřeny na podporu aktivního evropského občanství; zvýšení povědomí o společné historii a hodnotách, rozvíjení kulturního porozumění a podporu demokratické účasti na úrovni EU.

Projekt s názvem „Aktivní občané pro aktivní ochranu klimatu“, do kterého Evropská rozvojová agentura úspěšně zapojila Prahu 9, si klade za cíl zvýšit povědomí občanů o otázkách ochrany životního prostředí a předcházení klimatickým změnám. Projekt staví na zkušenostech vedoucího partnera, kterým je rakouská firma im-plan-tat. Do projektu jsou kromě Rakouska a České republiky zapojeny organizace z Malty, Portugalska a Španělska. Každý z partnerů v rámci projektu uspořádá dvoudenní akci pro partnery a pro místní obyvatele, jejíž součástí budou workshopy, semináře a exkurze do vhodných subjektů. Zástupci Prahy 9 budou reprezentovat ČR na mezinárodních setkáních v partnerských zemích. Celkový grant projektu je 100 000 EUR, z čehož Praha 9 dostane 20 000 EUR na uspořádání konference a na zajištění studijních cest.

Hranická rozvojová agentura se úspěšně zapojila do projektu s mírně krkolomným názvem „Síť měst pro vyplnění mezer mezi evropskými spotřebiteli, tvůrci politik a ekologickými producenty“, se zaměří na veřejné debaty občanů s firmami, ale také na diskuze na veletrzích a festivalech v souvislosti s otázkami o ekologickém zemědělství. Dalším cílem projektu je zapojení zemědělských produktů do ekologických politik EU. Celkový grant na projekt byl vyčíslen na 150 000 EUR.

Pokud máte také zájem o zapojení do podobného projektu, neváhejte nás kontaktovat. Aktuální nabídky na zapojení do projektů naleznete v Burze projektů.

 

 

2 reakce na „Úspěch Evropské rozvojové agentury – Hranická rozvojová agentura a Městská část Prahy 9 získaly dotaci na projekty v rámci programu Evropa pro občany“

Děkujeme moc za podporu. Neváhejte se nám ozvat, pokud budete chtít využít našich služeb. Hezký den!

Komentáře nejsou povoleny.