Projekt APP YOUR SCHOOL odstartován kick-off meetingem v Praze!

Evropská rozvojová agentura, s.r.o. organizovala 17. -18. října kick-off meeting projektu APP YOUR SCHOOL. Setkání v pražském hotelu Plaza Alta se zúčastnili téměř všichni zahraniční partneři projektu. Měli jsme tedy tu čest uvítat zástupce italské vzdělávací instituce Zaffiria, která je také vedoucím partnerem projektu, tureckou instituci Esenler District Educational Authority, portugalskou AENIE, polskou Modern Poland Foundation, finskou Kuopion City a jejich strategické partnery ze vzdělávacího centra SAVONIA, řecké KARPOS a za Českou republiku se zúčastnila Evropská rozvojová agentura, s.r.o. ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Otrokovice.

Během kick-off meetingu partneři diskutovali o podstatných otázkách týkajících se projektu, dohodli se na zásadních záležitostech a naplánovali společný postup do budoucna, stejně jako co možná nejefektivnější diseminaci a implementaci výstupů projektu.

Projekt APP YOUR SCHOOL je zaměřen primárně na vzdělávání dětí a mládeže ve věku 11 – 16 let. Klade si za cíl rozvíjet jedny z klíčových schopností člověka ve 21. století – mediální gramotnost a digitální kompetenci. Toho chce dosáhnout skrze implementaci inovativních přístupů ke vzdělávání s pomocí výukových metodologií využívajících komunikační technologie.

Projekt tedy usiluje mimo jiné o vytvoření „digitálních ateliérů“, které se soustředí zejména na kreativní využívání nových médií a aplikací v rámci běžných životních situací. Tyto ateliéry budou vyvinuty v souladu s žádoucími kompetencemi jedinců, stejně jako s metodami Alberta Manziho a Bruna Munariho, slavných italských lektorů a průkopníků využívání komunikačních technologií ve vzdělávání. Jedním z dalších cílů projektu je seznámení co možná největšího počtu učitelů s těmito inovativními metodologiemi, aby mohly být efektivně implementovány do vzdělávacího systému.

app-your-school-obr-1 app-your-schol-obr-2