Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/13692/virtual) in /data/web/virtuals/13692/virtual/www/domains/eracr.cz/wp-includes/blocks.php on line 532
Mladí lidé se zapojili do tvorby výstupů projektu THEY.EA – Evropská rozvojová agentura

Mladí lidé se zapojili do tvorby výstupů projektu THEY.EA

logo

V rámci projektu Towards Higher Employability of Youth: European Approach  (projekt THEY) proběhlo v jihoitalském městě Lecce již druhé setkání partnerských organizací. Partneři z České republiky, Itálie, Španělska, Polska a Bulharska v rámci projektu vytváří nástroje zvyšující povědomí mladých lidí o příležitostech v EU. Materiály, které během projektu vzniknou, budou informovat především o nabídce pracovních a vzdělávacích příležitostí v EU. Právě mladí lidé z regionů s vysokou nezaměstnaností byli tentokrát na setkání přizváni, aby poskytli zpětnou vazbu na vytvářený vzdělávací program. Jako výborní hostitelé se ve dnech 26. – 27. ledna 2016 ukázali zástupci italské vzdělávací organizace CNIPA PUGLIA, kteří přichystali kvalitní a velmi příjemné zázemí pro všechny účastníky.

Cílem setkání bylo především vyslechnout připomínky přizvaných mladých lidí a domluvit se na podobě dvou ze čtyř projektových výstupů. Partneři konfrontovali dosavadní připravené materiály budoucích brožurek s mladými lidmi pocházejícími z cílových oblastí s největší nezaměstnaností, kteří se s nimi podělili o zkušenosti a návrhy na zlepšení obou výstupů. Vyústěním setkání byl workshop, při němž byli partneři i zástupci cílové skupiny rozděleni do několika pracovních skupin, v rámci nichž společně připravili konečné materiály. CNIPA PUGLIA mimo jiné připravila zajímavý doprovodný kulturní program, který umožnil nejenom zástupcům cílové skupiny, ale i ostatním účastníkům meetingu seznámit se s italskou kuchyní a zajímavou historií města Lecce a regionu Puglia.

V současné době probíhá intenzivní práce partnerů na konečných výstupech (kromě zmiňovaných brožurek v rámci projektu vznikne rovněž vzdělávací webová platforma) a započaly rovněž přípravy posledního setkání – konference, která je předběžně naplánována na prosinec 2016 a jež se odehraje v Praze.

Více informací o projektu naleznete na webové stránce projektu nebo také na Facebooku.

DSCN2882 12573786_10205927004953454_4125050370371898084_n DSCN2825