Projekt THEY.EA

logo

Evropská rozvojová agentura, s. r. o. od srpna 2015 do ledna 2017 realizovala projekt zaměřený na podporu zaměstnanosti mladých lidí s názvem Towards Higher Emloyability of Youth. European Approach.

Realizaci tohoto projektu umožnil grant ze vzdělávacího programu Erasmus+ – Klíčová aktivita 2 – Strategické partnerství v oblasti dalšího vzdělávání. Projekt probíhal po dobu roku a půl – od 1. 8. 2015 do 31. 1. 2017 a jeho cílem bylo zvýšit povědomí o evropských programech a nástrojích, které mohou pomoci mladým lidem s hledáním práce a začleněním do pracovního trhu.

V rámci tohoto projektu partnerské organizace vytvořily vzdělávací program, který byl následně převeden do formy dvou příruček a zveřejněn na internetových stránkách projektu. První příručka byla určena pro mladé lidi hledající zaměstnání a druhá příručka byla určena pro instituce pracující s mladými nezaměstnanými, jako například neziskové organizace, školy, pracovní úřady či veřejnou správu.

Vzdělávací program zahrnoval následující témata:

  • právní základ pro evropský prostor vzdělávání,
  • pracovní mobilita v EU,
  • evropské nástroje pro uznávání dovedností a kvalifikací,
  • dostupné programy financování
  • otevřené vzdělávací zdroje (open educational resources).

Během projektu byly také vytvořeny internetové stránky, které mají mladým lidem a institucím poskytovat aktuální informace o pracovních příležitostech v Evropské unii a kde jsou dostupné ostatní materiály projektu.

Cílem projektu bylo vytvořit nástroje, které mladým lidem a pracovníkům s mládeží umožní lepší orientaci v pracovních příležitostech v EU, a tím zvýší zaměstnanost mladých lidí zejména v oblastech zasažených vysokou mírou nezaměstnanosti. Aktivity projektu v České republice se soustředily na Moravskoslezský region – okres Bruntál.

Vedoucím partnerem projektu byla Evropská rozvojová agentura, s.r.o. Další partneři byli z 5 evropských zemí:

  • Česká republika – Institut pro regionální rozvoj, o.p.s.
  • Bulharsko – National Association of Municipal Clerks in Bulgaria
  • Itálie – CNIPA PUGLIA
  • Španělsko – ONECO CONSULTING SL
  • Polsko – INSTYTUT DLE ZJEDNOCZONEJ EUROPY

Jak projekt probíhal můžete sledovat zde:

[toggle]

[toggle_item title=“17. února 2016 Publikována druhá tisková zpráva projektu“]

Press realease 2 cz era from EUDA_ERA

[/toggle_item]

[toggle_item title=“26. ledna 2016 Probíhá druhé setkání v italském Lecce“]

Partneři projektu se sešli v jihoitalském Lecce, aby diskutovali tvorbu dvou výstupů projektu – příručky pro mladé lidi hledající zaměstnání a vzdělávací balíček pro pracovníky s mládeží.

DSCN2882 12573786_10205927004953454_4125050370371898084_n

[/toggle_item]

[toggle_item title=“8. října 2015 Publikována první tisková zpráva projektu“]

Zahájili jsme projekt THEY.EA from EUDA_ERA

[/toggle_item]

[toggle_item title=“4. června 2015: Podepsána grantová smlouva“]

Dne 4. června podepsala Národní agentura grantovou smlouvu a všechny právní předpoklady pro zahájení projektu jsou tedy splněny. Začínáme plánovat kick-off meeting, který proběhne na přelomu srpna a září v rumunské Sofii.

[/toggle_item]

[toggle_item title=“13. dubna 2015: Oznámení o schválení projektu“]

Ze strany Domu zahraniční spolupráce nám bylo oznámeno, že získáváme grant 100 000 EUR na projekt They.EA. Okamžitě jsme informovali všechny partnery. Projekt bude zahájen 1. srpna 2015.

[/toggle_item]
[/toggle]

Zpět na Ukončené projekty.

Napsat komentář