Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(core/post-comments) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/13692/virtual) in /data/web/virtuals/13692/virtual/www/domains/eracr.cz/wp-includes/blocks.php on line 532
Projekt GYMSEN – Evropská rozvojová agentura

Projekt GYMSEN

Cílem projektu GYMSEN bylo vytvořit tréninkový program pro zachování smyslových kapacit seniorů. V rámci projektu byl vytvořen program na procvičování smyslů, především čichu a chuti, který byl následně ověřen v různých zemích a na různých cílových skupinách. Vznikly také další materiály týkající se zdravého životního stylu seniorů a vhodného stravování.

V České republice byl projekt zaměřen především na cílovou skupinu seniorů, kteří jsou sice zdraví, ale jejichž životní styl je spíše pasivní, a na jejich příbuzné, kteří s nimi tráví čas a kteří by s nimi mohli tréninkový program provádět. Naopak v ostatních zemích byl projekt zaměřen buďto na nemocné seniory (seniory na lůžku nebo seniory trpící Alzheimerovou chorobou) nebo na aktivní seniory (účastníky univerzity 3. věku).

gymsen_logo

Projekt byl financován z programu Erasmus+ – Klíčová aktivita 2 – Strategické partnerství v oblasti dalšího vzdělávání. Projekt oficiálně začal v září 2014, reálně pak na jaře 2015 a skončil v srpnu 2016. Vedoucím partnerem projektu byla španělská prestižní univerzita Universidad Miguel Hernández de Elche. Dalšími partnery bylo 5 organizací ze Španělska, Řecka, Švédska, Itálie a České republiky.

rectorado-internacional

Jak projekt probíhal můžete sledovat na projektovém webu www.gymsen.eu. Pro další informace můžete kontaktovat Štěpánu Těžkou (stepana.tezka@eracr.cz) nebo navštívit naše anglické stránky: euda.eu/projekt-gymsen.

Erasmus+ logo

Zpět na Ukončené projekty.

Napsat komentář