Work locally develops globally – but green

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Work locally develops globally – but green!“ je projekt v oblasti podpory udržitelného podnikání, který cílí na romskou menšinu.

Projekt má tři základní roviny:

  • Sdílení zkušeností v oblasti podpory podnikání v romské komunitě,
  • vzdělávání Romů v oblasti udržitelného podnikání,
  • vytvoření sítě podnikatelských inkubátorů v oblasti udržitelného podnikání.

V České republice se projekt zaměřuje na Romy, kteří by rádi začali podnikat v oblasti ekologického a udržitelného podnikání.

Projekt s názvem „Work locally develops globally – but green!“ je spolufinanován evropským programem Progress (2007 – 2013). Registrační číslo projektu VS/2014/0435.

 

Aktuální dění v projektu můžete sledovat zde:

[toggle]

[toggle_item title=“19. března 2015: Proběhla zahajovací konference projektu Roma as Leaders“]

Zahajovací konference s názvem Roma as Leaders a podtitulem „Sociální podnikání v oblasti hospodaření s odpady přispívá k ekonomickému růstu na místní úrovni“ úspěšně proběhla dne 19. března v prostorách Exe Iris Hotel Praha.

Dopoledne proběhlo přivítání účastníků, představení projektu a jednotlivých partnerů a především několik prezentací na téma podnikání Romů v partnerských zemích (Podnikání Romů ve Slovinsku, Bulharský pohled a Zkušenosti s ekologickým podnikáním Romů v Shuto Orizari – Makedonie). V odpolední části se účastníci rozdělili do tří pracovních skupin a diskutovali různá témata na třech workshopech:

1) Workshop 1 – Právní prostředí ekologického podnikání (Makedonie, České republika, Bulharsko, Slovinsko) a návrhy na jeho zlepšení

2) Workshop 2 – Existující ekologické podnikání v regionu (Makedonie, České republika, Bulharsko, Slovinsko) a úspěchy

3) Workshop 3 –Možnosti pro ekologické podnikání –potřeby a podmínky pro zahájení podnikání

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

[/toggle_item]

[/toggle]

Napsat komentář