Stáže pro mladé 2

Fond dalšího vzdělávání (FDV), příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, je realizátorem projektu, který nabízí žákům a studentům posledních ročníků získání pracovní praxe ještě během studia. Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání (Stáže pro mladé) se tímto snaží řešit nezaměstnanost čerstvých absolventů škol na trhu práce.

Důvody vzniku projektu jsou nasnadě – nejen České republika, ale celá Evropská unie se potýká s nedostatkem pracovních příležitostí pro mladé uchazeče o zaměstnání. Většina firem absolventy nechce přijmout právě kvůli chybějícím praktickým zkušenostem. Projekt Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání 2 má žákům a studentům umožnit získat nejen odbornou praxi, ale také nové kontakty,  a pracovní návyky. Účast na stáži přesahuje běžný rámec školních osnov, úkolem stáží není tyto osnovy doplňovat či upravovat. Pro uchazeče o stáž to znamená, že se jedná o volnočasovou aktivitu, která žádným způsobem nezasahuje do jejich školních povinností.

Projekt je financován z Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost (Registrační číslo: CZ.1.04/2.1.00/C8.00001). 

Clipboard01

Aktuální dění v projektu můžete sledovat zde:

V kanceláři Evropské rozvojové agentury jsme přivítali 4 zájemce o stáž na pozici Administrativní pracovník. Vybraný zájemce by měl nastoupit od 15. března 2015. Budeme se snažit, aby mu stáž v ERA přinesla nové zkušenosti a přispěla k jeho lepší uplatnitelnosti na trhu práce.
Zpět na Aktuální projekty.

Napsat komentář