Projekt CODING FOR TEACHERS


Programování se blíží k superschopnosti (slova Drewa Houstona, zakladatele Dropboxu)

Programování je úžasný nástroj, který v mnoha ohledech ovlivňuje náš každodenní život. Počítače se staly součástí nejen pracovního života téměř každého z nás, ale také téměř všech ostatních aspektů života, jako je zábava, zdraví, finance, nakupování, cestování atd. Aniž bychom nad tím přemýšleli, počítače jsou ukryty v našich telefonech, hodinkách, autech, domácích spotřebičích, zábavních systémech i v našich pracovních nástrojích.

Na celém světě roste poptávka po kvalifikovaných pracovnících, kteří umí programovat počítače. Rozdíl mezi poptávkou a nabídkou se každým rokem zvětšuje. Mnoho mladých lidí by se rádo naučilo programovat, ale potýká se s nedostatkem učitelů, kteří by výuku programování podporovali a vedli. Velká část mladých lidí se tak učí sama některému z programovacích jazyků. Studenti v procesu vzdělávání však kvůli nedostatku učitelů o tuto příležitost přicházejí. 

Touto sérií výukových videí chceme učitelům nabídnout získání programovacích dovedností co nejjednodušší cestou. Zároveň tím chceme upozornit na fakt, že programování není v mnoha zemích EU součástí povinných vzdělávacích osnov. Učitelé se budou moci naučit základy programování v malých výukových blocích, každý v délce 5-10 minut s cílem získat solidní dovednosti v programovacím jazyce Python. Učitelé také mohou aplikovat cvičení, která tvoří nedílnou součást video kurzů, při výuce napříč předměty.

Díky videím si sami dokážete osvojit základní solidní dovednosti, ale jsou také vytvořeny pro učení programování vašich žáků. Série videí vám pomůže dokonce i k tomu, abyste sami psali kód a cítili se dostatečně jistě, abyste mohli naučit psát kódy své studenty a vysvětlit jim jejich praktickou užitečnost. Rádi bychom vám také pomohli začlenit drobné kódovací úlohy do běžných hodin různých školních předmětů. 

Doufáme, že se vám naše série videí bude líbit. V jakémkoliv případě budeme velmi vděčni za zpětnou vazbu, která nám pomůže výuková videa případně zdokonalovat.

Děkujeme vám za vaši snahu nabídnout dalším generacím více příležitostí, opravdu si vážíme pedagogů, jako jste vy, kteří přispívají k lepšímu a zábavnějšímu vzdělávání.

YouTube kanál projektu: https://www.youtube.com/@ingeniousCoding