Erasmus pro začínající podnikatele

Tenhle Erasmus není jen pro mladý! I vy se můžete vypravit do světa získat zkušenosti pro vaše nové nebo začínající podnikání za finanční podpory Evropské unie. Evropská rozvojová agentura s.r.o. vám s tím pomůže a celým procesem vás provede od začátku až do konce. Za konzultace a zajištění vašeho výjezdu si nic neúčtujeme a tuto službu poskytujeme bezplatně.

Erasmus pro začínající podnikatele je výměnný program pro podnikatele financovaný Evropskou unií. Nabízí vám příležitost pracovat po boku zkušeného podnikatele z jiné účastnické země a zdokonalit dovednosti, které jsou třeba k rozvoji vlastního podnikání. Váš pobyt v zahraničí může trvat od jednoho do šesti měsíců.

Jako budoucí nebo začínající podnikatel se můžete cítit nejistě. Potřebujete radu od někoho zkušeného. Obchodní spolupráce se zkušeným podnikatelem vám pomůže odpovědět na vaše otázky a připraví vás na úspěšné vedení vaší firmy.

Jaké pro vás přináší výhody přihlášení se do projektu?

 • získáte mezinárodní kontakty
 • poznáte nový trh a seznámíte se s jinými způsoby podnikání
 • zdokonalíte si dovednosti specifické právě pro vaše odvětví
 • setkáte se s lidmi úspěšnými v podnikání
 • objevíte potenciální možnosti spolupráce
 • získáte finanční podporu na váš pobyt v zahraničí:
Červenec 1, 2023

Vybrete si pro Vás vhodnou hostující organizaci

Po video rozhovoru, ve kterém probereme vaši žádost, dostanete přístup do databáze s více než 6000 kontakty na hostující organizace po celém světě.

Červenec 1, 2023
Srpen 1, 2023

Smlouva s hostující organizací a EU

Administrativní fáze projektu, kterou jako vaše zprostředkovatelská organizace vyřídíme . Měsíc před plánovaným termínem odjezdu vám proplatíme první splátku grantu.

Srpen 1, 2023
Září 1, 2023

Vzhůru na cestu!

Zprocesování cesty včetně hledání hostitelské organizace a vyřízení administrativních úkonů kolem Vašeho výjezdu, trvá přibližně 2-3 měsíce.

Září 1, 2023
Únor 1, 2024

Zpátky domů. Evaluace vašeho pobytu

Po návratu z pobytu po vás budeme potřebovat evaluaci pobytu, doklady prokazující váš pobyt a sepsání vaší zkušenosti do krátkého článku.

Únor 1, 2024

Chcete rozšířit podnikání či vstoupit na jiné evropské trhy?
Chcete se seznámit s dalšími podnikateli? Kladete si otázku, jak najít nové nápady pro svou firmu? Tak neváhejte a přihlaste se jako hostující organizace do projektu Erasmus pro mladé podnikatele. 

Program vám umožní sdílet zkušenosti se začínajícím podnikatelem, který s vámi bude v rámci vaší společnosti spolupracovat. Výměnný program může trvat od jednoho do šesti měsíců.

Jaké pro vás přináší výhody přihlášení se do projektu?

 • Rozšíření vašich mezinárodních kontaktů
 • Spolupráce s novým motivovaným podnikatelem s neotřelými nápady   
 • Potenciální možnosti další spolupráce a expanze do další země
 • Získání znalostí o dalších trzích ve vašem odvětví
 • Náklady plně hrazeny EU

KONTAKT

Kateřina Kolingerová: katerina.kolingerova@euda.eu 

Zuzana Rubešová: zuzana.rubesova@euda.eu

webové stránky projektu: www.erasmus-entrepreneurs.eu