FAQ

Zde naleznete otázky ohledně Partnerské sítě, které nám nejčastěji kladete. Pokud jste nenašli odpověď na tu svou, neváhejte nás kontaktovat.

 • Opravdu Partnerská síť funguje?

  Ano, našimi spokojenými klienty jsou města, příspěvkové organizace, firmy, školy i neziskové organizace. Každá z nich je zapojena do mnoha partnerství a inovuje své služby, výrobky nebo procesy výrazně více, než je v jejím sektoru běžné.

 • Je v projektech nutné spolufinancování z naší strany?

  Většinou ne, v některých případech však ano. Výše spolufinancování je vždy známá předem a je jedním z podkladů před rozhodnutím o vstupu do projektu.

 • Jakými tématy se projekty Partnerské sítě ERA zabývají?

  V Evropě existují projekty prakticky na jakékoliv téma. ERA pro členy Partnerské sítě vybírá projekty s vazbou na obor činnosti klientů a s ohledem na reálnou šanci projektů na úspěch. Projekty jsou tradičně zaměřeny zejména na inovace v sektorech, jako je vzdělávání, výzkum a vývoj, sociální oblast, doprava, životní prostředí, podpora malých a středních podniků, zdravotnictví, rozvoj měst a obcí a další.

 • Budeme mít vliv na podobu projektu, když je připravován v zahraničí?

  Ano, během přípravy každého projektu probíhá diskuse mezi partnery o jeho zaměření a také o aktivitách a rozpočtu jednotlivých partnerských organizací. ERA v této fázi zastupuje členy Partnerské sítě na základě svých dlouholetých zkušeností tak, aby maximalizovala obsahový i finanční přínos grantu. Diskuse je omezena termínem uzávěrky pro odevzdání projektu.

 • Jaké projekty máte aktuálně k dispozici? Jaké jste měli v minulých měsících?

  Aktuální nabídky najdete v sekci Burza projektů. Projekty, které již nejsou aktuální, neboť vypršel termín pro podávání žádostí, nebo jsme do nich již zapojili jiného člena Partnerské sítě, můžete najít pomocí filtrování v Burze projektů (Burza projektů – Filtrování – Stav projektu – Archivovaný – Vyhledat). Projekty, které již byly schváleny a české organizace je implementují, najdete v sekci Úspěšné projekty.

 • Jak náročná je administrativa projektů?

  Administrativa není náročná, ale vyžaduje odborné znalosti a pečlivost. Doporučujeme proto najmout pro tento úkol po schválení projektu zkušeného zaměstnance nebo jej svěřit odborníkům z Evropské rozvojové agentury. Náklady uhradí projektová dotace.

 • Pomůže nám ERA s administrativou projektu po jeho schválení?

  Ano, pokud se pro ni rozhodnete jako pro vhodného administrátora projektu. Tato služba není součástí členství v Partnerské síti

 • Jak bude probíhat komunikace po podání žádosti a po schválení projektu?

  Před i po podání projektu vyřídí vše zdarma Evropská rozvojová agentura. Po schválení projektu je volbou klienta, koho pro tento úkol najme – náklady budou hrazeny z dotace.

 • Kolik času je na schválení vstupu do projektu?

  Čas pro potvrzení zájmu o účast v projektu může být od jednoho dne až po několik týdnů. Záleží na vedoucím partnerovi, jakým způsobem sestavuje konsorcium.

 • Jak fungují mezinárodní projekty, jak se prokazuje financování u těchto projektů?

  Obdobně jako u strukturálních fondů nebo kontrol finančních úřadů – úřady kontrolují faktury, účtenky, doklady o jejich proplacení a důkazy o provedeném plnění.

 • V jakém jazyce se podává žádost?

  Žádosti se obvykle podávají v angličtině a v tomto jazyce jsou také standardně dodávány veškeré podklady. V průběhu zapojování Vám ovšem ERA bude poskytovat relevantní informace v českém jazyce. V průběhu implementace projektu ERA nabízí pro klienty možnost odborných expresních překladů za standardní tržní ceny.

 • Jsou v projektu peníze na tlumočníky / překladatele?

  Ano, ať už v rámci prostředků na administrativu nebo na pořádání konferencí, vydávání publikací a podobně.

 • Je možné získat peníze na vycestování ke konkrétnímu partnerovi a ve vícečlenné skupině?

  Ano, je to možné a mnoho našich klientů této možnosti využívá.

 • Budu informován/a ze strany ERA o průběhu schvalování žádosti?

  Ano, ERA a klient se zavazují, že se budou vzájemně informovat o průběhu schvalování jednotlivých projektů.

 • Můžu si vybrat své partnery do projektu?

  Ano, aktuální složení partnerství je vždy součástí podkladů pro rozhodování o zapojení do projektu. Můžete také vedoucímu partnerovi doporučit další organizace, které by podle vás do projektu patřily.

 • Kolik partnerů z ČR se může účastnit každého z projektů?

  Obvykle jeden, jsou však i projekty, kde je možná účast více partnerů z jednoho státu.

 • Proč je pro nás síť ERA ta pravá?

  Členové týmu ERA už úspěšně připravili nebo administrovali dotace v hodnotě více než miliardy korun. Síť má partnery ze všech zemí EU a mnoha nečlenských států a velmi široké portfolio projektů. Díky tomu vám nabídne ideální projekt – z pohledu tématu, odbornosti a prestiže zahraničních partnerů a finančních podmínek dotace. Na rozdíl od služeb “zdarma” budete komunikovat přímo s našimi odborníky, nikoliv s automatem, rozesílajícím hromadné e-maily.

Sdílet:

Kalendář

« 01/2020 » loading...
Po Út St Čt So Ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

Rychlý kontakt

Evropská rozvojová agentura,
Milady Horákové 116/109 B,
160 00 Praha 6 - Hradčany

Tel. (+420) 222 769 700
E-mail: info@eracr.cz

Mám zájem o zapojení do projektu.

Zobrazit na Google maps

registrace