VISIT – Vocational Internships to Sustain International Tourism

Stáhnout PDF

Stav projektuUkončený
Témavzdělávání, cestovní ruch, kultura, mládež, mobility
ProgramProgram celoživotního učení - Leonardo da Vinci (2007 - 2013)
Partneři

Žadatelem a zároveň vysílající organizací bylo italské městečko Commune di Santa Maria Capua Vetere, které pro implementaci projektu sestavilo národní partnerství s dalšími italskými organizacemi (vzdělávací organizace a další města).

Přijímající organizace byly z Kypru, Nizozemí, Portugalska, Španělska a České republiky. Jednalo se buďto o vzdělávací instituce nebo přímo o asociace firem působících v cestovním ruchu. Jejich úkolem bylo zajistit pro stážisty

V České republice byla partnerem Evropská rozvojová agentura, s.r.o., která ve spolupráci s (většinou pražskými) organizacemi aktivními v oblasti cestovního ruchu zajišťovala stáže pro mladé Italy.

Typ žadateleveřejné instituce, neziskové organizace, města, vysoké školy, firmy, příspěvkové organizace
Datum zahájení18.12.2013
Datum ukončení21.05.2014
Cíle projektu

Cílem projektu bylo poskytnout mladým lidem z Itálie možnost vyzkoušet si práci v zahraničí a získat praxi v cestovním ruchu mimo Itálii. Kromě zajímavé položky do svého profesního životopisu získali Italové nové zkušenosti s prací v zahraničí, zlepšili své jazykové dovednosti, seznámili se s postupy, které jsou běžné v České republice a dalších zemích a naučili se pracovat v cizím prostředí.

Po návratu do Itálie mohou tito mladí lidé uplatňovat nabyté znalosti v praxi a projekt tak přeneseně povede ke zvýšení úrovně cestovního ruchu v Itálii.

Aktivity a metody použité v průběhu projektu

Projekt poskytl grant na celkem 100 stipendií pro mladé italské absolventy, kteří se účastnili 17týdenních stáží v zemích zapojených do partnerství (Kypr, Nizozemsko, Portugalsko, Španělsko, Česká republika). Kromě hlavní aktivity, kterou byla pracovní stáž u vybraných zaměstnavatelů, byly součástí projektu byl také jazykové kurzy. V Praze se stážisté například účastnili 20-hodinového kurzu českého jazyka pro cizince, kde měli možnost naučit se základní slovíčka a seznámit se s českou kulturou a zvyklostmi.

Výstupy projektu

Celkem 21 mladých lidí z Itálie absolvovalo v České republice po dobu 17 týdnů stáž v oblasti cestovního ruchu a kultury. Hostitelskými organizacemi byly hotely, cestovní agentury, centra turistického ruchu, muzea, galerie, archivy apod. Během své stáže si účastníci nejen rozšířili své profesní znalosti a dovednosti, ale také si zlepšili svou jazykovou vybavenost.

Podobně projekt probíhal i v dalších zemích a celkem v rámci něj vyjelo 100 italských stážistů.

Financování projektu

Projekt byl financován z programu Leonardo Da Vinci (jedná se o podprogram Programu celoživotního učení – od roku 2014 byl nahrazen programem Erasmus+).

Vedoucí partner obdržel grant, který následně přerozděloval svým partnerským organizacím podle počtu stážistů, kterým zajistily pobyt. Evropská rozvojová agentura obdržela celkem 32 420 EUR, za které zajistila pro 21 stážistů ubytování, jazykový kurz a umístění do hostitelských organizací.

Český příjemce dotace

Evropská rozvojová agentura, s.r.o.

Role českého partnera a zhodnocení realizace

Evropská rozvojová agentura byla zodpovědná za zdárný průběh realizace projektu v ČR. Jejím úkolem bylo zajistit pro účastníky projektu vhodnou stáž odpovídající jejich zaměření a postarat se o veškeré administrativní náležitosti spojené s vykonáváním dané stáže. Dále Evropská rozvojová agentura zajistila pro stážisty odpovídající ubytování a s tím související služby. Také pro stážisty zrealizovala kurz českého jazyka, kde se stážisté seznámili nejen se základy daného jazyka, ale také měli možnost se blíže seznámit s českou kulturou a zvyklostmi.

Více informací

Více informací najdete na stránkách Evropské rozvojové agentury zde.

 

Sdílet:

Komentáře

Kalendář

« 02/2020 » loading...
Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1

Rychlý kontakt

Evropská rozvojová agentura,
Milady Horákové 116/109 B,
160 00 Praha 6 - Hradčany

Tel. (+420) 222 769 700
E-mail: info@eracr.cz

Mám zájem o zapojení do projektu.

Zobrazit na Google maps

registrace