ParticipAction

Stáhnout PDF

Projekt ParticipAction je ukončený projekt (mládežnická výměna) klienta Evropské rozvojové agentury – Institutu pro regionální rozvoj. V rámci projektu vyjely děti z Bruntálu do Itálie na mezinárodní setkání s tématem aktivního občanství.

Stav projektuUkončený
Témavzdělávání, životní prostředí, mládež, aktivní občanství, zdraví, mobility, jiné
ProgramErasmus+
Partneři

Partneři projektu:

  • Itálie:  Enjoy Italy (koordinátor)
  • Česká republika: Institut pro regionální rozvoj, o.p.s
  • Rumunsko
Typ žadateleneziskové organizace, jiné
Datum zahájení23.08.2014
Datum ukončení03.09.2014
Cíle projektu

Projekt ParticipAction byl  určen mladým studentům z Itálie, Rumunska a České republiky, kteří mají zájem o další vzdělávání a především o budoucnost sjednocené Evropy.  Díky projektu se 12 studentů krnovské střední školy mohlo účastnit 7-denního výměnného pobytu v Itálii v obci Miglierina horské oblasti Kalábrie. Pobyt sloužil především k rozvoji jazykových dovedností a rozšíření znalostí o ochraně životního prostředí  a hlavně vzájemnému porozumění.

Aktivity a metody použité v průběhu projektu

V rámci pobytu si studenti zkusili natočit svá vlastní videa, pracovali ve  skupinkách, zúčastnili se workshopů, diskuzí a dalších zajímavých akcí. Studenti absolvovali také túru na místní horu v oblasti Kalábrie a piknik v přírodě, díky kterému se studenti seznámili s místní ochranou přírody a kulturní krajiny. Díky intenzivnímu programu si vyzkoušeli hraní rolí, brainstorming, divadelní představení a jiné společenské aktivity.

Výstupy projektu

Díky této příležitosti se čeští studenti mohli účastnit několikadenního výměnného pobytu v Itálii, kde se seznámili s novými kulturními zvyklostmi, díky skupinovým aktivitám zlepšili své jazykové dovednosti. V rámci dílčích aktivit byli studenti seznámeni s aktuální legislativou v oblasti ochrany životního prostředí a také získali pohled  na budoucí směřování EU a spolupráce mezi zeměmi.

Financování projektu

Projekt byl financován v rámci programu Erasmus+ Mládež. Finance získal vedoucí partner a následně je přerozděloval mezi partnerské organizace. Dotace pokryla celý program a ubytování, čeští účastníci si přispěli na letenky.

Český příjemce dotace

Českým příjemcem dotace byl Institut pro regionální rozvoj, o.p.s. .

Role českého partnera a zhodnocení realizace

“V rámci projektu studenti absolvovali také túru na místní horu a piknik v přírodě. Samozřejmě čas strávený u teplého a průzračného Jonského moře si všichni nadmíru užili. Opět si každý mohl v praxi ověřit znalosti anglického jazyka a přehodnotit svůj pohled na život. A to vše díky možnostem a příležitostem, které EU mladým lidem nabízí,” říká Ivana Matoušová, která studenty do Itálie doprovázela.

Více informací

Další informace naleznete na webu Institutut pro regionální rozvoj zde.

Sdílet:

Komentáře

Kalendář

« 02/2020 » loading...
Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1

Rychlý kontakt

Evropská rozvojová agentura,
Milady Horákové 116/109 B,
160 00 Praha 6 - Hradčany

Tel. (+420) 222 769 700
E-mail: info@eracr.cz

Mám zájem o zapojení do projektu.

Zobrazit na Google maps

registrace