Go Tour

Stáhnout PDF

Stav projektuUkončený
Témavzdělávání, cestovní ruch, kultura, mládež, mobility
ProgramProgram celoživotního učení - Leonardo da Vinci (2007 - 2013)
Partneři

Žadatelem a zároveň i vysílající organizací byla italská nezisková organizace Eurokom Association, která působí v oblasti Kalábrie. Jejím cílem bylo vytvořit síť partnerských organizací, v rámci které by mohlo 101 Italů po dobu 4,5 měsíce absolvovat stáž mimo Itálii. Přijímajícími organizacemi byly organizace působící v cestovním ruchu a to  v šesti evropských zemích: v České republice (Praha), Belgii (Brusel), Španělsku (Cordoba, Grenada, La Coruna), Litvě (Vilnius), Portugalsku (Braga) a na Maltě. V České republice byla partnerem Evropská rozvojová agentura, s.r.o., která zajišťovala stáže pro mladé Italy ve spolupráci s pražskými organizacemi aktivními v oblasti cestovního ruchu.  

Typ žadateleneziskové organizace, města, firmy
Datum zahájení14.01.2014
Datum ukončení31.05.2014
Cíle projektu

Cílem projektu Go Tour bylo zlepšit kvalitu turismu a cestovního ruchu a přispět k ochraně kultury a kulturního dědictví v oblasti Kalábrie. Italští stážisté měli možnost po dobu 4,5 měsíce získávat cenné pracovní zkušenosti ze zahraničí pod vedením zkušených pracovníků v oblasti cestovního ruchu. Tyto zkušenosti následně pomohou nejen jim k lepšímu uplatnění na trhu práce, ale rovněž jejich regionu, ve kterém budou působit.

Aktivity a metody použité v průběhu projektu

Italští stážisté absolvovali pracovní stáž v celkem 8 evropských městech, v rámci které získali nejen pracovní zkušenosti ze zahraničí, ale rovněž zlepšili v mnoha aspektech své soft skills. V rámci stáže v Praze umožnila Evropská rozvojová agentura stážistům mimo jiné absolvovat 20hodinový kurz českého jazyka, během kterého se naučili nejen základní hovorové fráze, ale seznámili se i s českou kulturou a zvyklostmi.

Výstupy projektu

V rámci projektu Go Tour bylo celkem vysláno 101 Italů do šesti evropských zemí, kde absolvovali stáž v organizacích působících v cestovním ruchu. Česká rozvojová agentura hostila celkem 9 italských stážistů (absolventů středních a vysokých škol se zaměřením na cestovní ruch či oblast kultury) po dobu 20 týdnů. Stáž probíhala u vybraných českých institucí (např. v galerii Scarabeus, galerii Vernon nebo v Mezinárodním centru pro umění a nové technologie). V průběhu své stáže měli stážisté možnost nejen načerpat nové znalosti a zkušenosti, ale také si zlepšit svoji jazykovou vybavenost a poznat způsob života a specifika jiné evropské země.

Financování projektu

Projekt byl financován z programu Leonardo Da Vinci (jedná se o podprogram Programu celoživotního učení – od roku 2014 byl nahrazen programem Erasmus+).

Vedoucí partner obdržel grant, který následně přerozděloval svým partnerským organizacím podle počtu stážistů, kterým zajistily pobyt. Evropská rozvojová agentura obdržela celkem 18 900 EUR., za které zajistila pro 9 stážistů ubytování, jazykový kurz a umístění do hostitelských organizací.

Český příjemce dotace

Evropská rozvojová agentura, s.r.o.

Role českého partnera a zhodnocení realizace

Evropská rozvojová agentura byla zodpovědná za zdárný průběh realizace projektu v ČR. Jejím úkolem bylo zajistit pro účastníky projektu vhodnou stáž odpovídající jejich zaměření a postarat se o veškeré administrativní náležitosti spojené s vykonáváním dané stáže. Dále Evropská rozvojová agentura zajistila pro stážisty odpovídající ubytování a s tím související služby. Také pro stážisty zrealizovala kurz českého jazyka, kde se stážisté seznámili nejen se základy daného jazyka, ale také měli možnost se blíže seznámit s českou kulturou a zvyklostmi.

 

Více informací

Více informací najdete na stránkách Evropské rozvojové agentury zde.

Sdílet:

Komentáře

Kalendář

« 02/2020 » loading...
Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1

Rychlý kontakt

Evropská rozvojová agentura,
Milady Horákové 116/109 B,
160 00 Praha 6 - Hradčany

Tel. (+420) 222 769 700
E-mail: info@eracr.cz

Mám zájem o zapojení do projektu.

Zobrazit na Google maps

registrace