ELMI

Stáhnout PDF

ELMI je projekt, do kterého je jako partner přímo zapojena Evropská rozvojová agentura. Projekt běží do března 2016.

dependent_dementia_womanmic

Stav projektuUkončený
Témavzdělávání, sociální inovace, podpora podnikání, zdraví, mobility
ProgramProgram celoživotního učení - Leonardo da Vinci (2007 - 2013)
Partneři

Vedoucím partnerem projektu ELMI (Enhancing Labour Market Integration of elderly family carers through skills improving) je nezisková organizace z Rumunska Asociatia Habilitas Centru de Resurse si Formare Profesionala, která se zabývá vzděláváním dospělých a poskytováním kurzů a poradenství v sociálních, psychologických a vzdělávacích projektech a programech. Celkem je do projektu zapojeno 7 organizací z Itálie, Rumunska, Polska, Rakouska a České republiky. Jedná se převážně o neziskové organizace, ale rovněž také o vysoké školy a firmy.

Typ žadateleneziskové organizace, vysoké školy, firmy
Datum zahájení01.03.2014
Datum ukončení28.03.2016
Cíle projektu

Cílem projektu ELMI je nabídnout rodinným pečovatelům možnost prohloubit své dovednosti v e- learningovém kurzu, který bude přenesen z Itálie do Rumunska a který jim poskytne nejen cenné informace z oblasti neformální péče, ale také solidní základ pro hledání práce v tomto oboru. Cílem e-learningového kurzu zvláště zaměřeného na rodinné pečovatele (tedy osoby starající se zadarmo o potřebné členy domácnosti), je předat jim kompetence důležité pro poskytování kvalitnější péče a rovněž snížit riziko stresu nebo syndromu vyhoření. Cílem projektu je také rozvoj strategie jak pomoci těmto lidem stát se formálními pečovateli.

Aktivity a metody použité v průběhu projektu

Pracovní plán projektu se skládá ze čtyř hlavních částí:

  1. Příprava přenosu kurzu (zahrnuje analýzu potřeb cílové skupiny v Rumunsku a střední Evropě).
  2. Adaptace italského nástroje na rumunská specifika (překlad kurzu, adaptace vzhledem k rozdílným právním podmínkám v Rumunsku a rozdílné sociální situaci).
  3. Přenos italského nástroje do Rumunska (otestování celého kurzu na 40 osobách v Rumunsku a vybraných dvou modulů v České republice a v Polsku).
  4. Rozpracování modelu ECVET (začlenění kurzu do systému kreditů v odborném vzdělávání, podepsání memoranda o porozumění). 
Výstupy projektu

Hlavním výstupem projektu bude původně italský e-learningový kurz, upravený pro potřeby v Rumunsku, který bude sloužit k rozšíření vzdělávání neformálních pečovatelů o seniory a jejich lepšímu uplatnění na trh práce. Projekt by měl rovněž zjistit, zda je vhodné tento kurz aplikovat i v českých a polských podmínkách.

Původní italský kurz je dostupný na webu a je složen z 18 didaktických částí s celkovou délkou asi 60 hodin. Každá didaktická část je složená z prezentace (s obrazy, fotkami a videi) s hlasovým doprovodem. Každá část je zakončena textem, který kontroluje, zda žák porozuměl danému obsahu.

Kurz odpovídá mimo jiné na následující otázky:

  • jak se starat o staré osoby (koupání, krmení, oblékání…),
  • jak se vypořádat s problémy způsobenými nejběžnějšími chorobami (Alzheimer, Parkinson, mrtvice…),
  • jak zabránit stresu a syndromu vyhoření,
  • jak vyhledat pomoc místní komunity atd.
Financování projektu

Projekt byl financován z programu Leonardo Da Vinci (jedná se o podprogram Programu celoživotního učení – od roku 2014 byl nahrazen programem Erasmus+). Jméno aktivity je Přenos inovací. Český partner získal grant ve výši cca 15 000 EUR a 5 000 EUR činí jeho spolufinancování. 

Český příjemce dotace

Evropská rozvojová agentura s.r.o.

Role českého partnera a zhodnocení realizace

Evropská rozvojová agentura je zodpovědná za zdárný průběh realizace projektu v ČR. Jejím úkolem bude starat se o diseminaci a exploataci projektu, pořádat workshopy a setkání reprezentantů projektu, vypracovat analýzu přenositelnosti projektu do českých podmínek a pilotní testování 2 modulů e-learningového kurzu v českých podmínkách.

Více informací

Více informací najdete na stránkách Evropské rozvojové agentury zde nebo na webu www.elmiproject.eu.

Sdílet:

Komentáře

Kalendář

« 02/2018 » loading...
Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4

Aktuality

Rychlý kontakt

Evropská rozvojová agentura,
Milady Horákové 116/109 B,
160 00 Praha 6 - Hradčany

Tel. (+420) 222 769 700
E-mail: info@eracr.cz

Mám zájem o zapojení do projektu.

Zobrazit na Google maps

registrace